Online shopping & free trial campaignsMerhabalar! Umarım güzel bir hafta sonu geçiriyorsunuzdur! Bu defaki blog postum, ne zamandır üzerine yazmak istediğim bir konuda. Alışveriş yapmayı eminim birçoğumuz seviyoruz ve zamanımızın bir kısmını buna ayırıyoruz. Online alışveriş ise birkaç yıldır oldukça gündemde; mağaza mağaza gezmeden konforlu bir şekilde -üstelik bazen piyasadan daha uygun fiyatlarla- istediğimiz ürünleri satın alabiliyoruz. Merak ettim araştırdım, online alışveriş uygulaması 1981 yılında Thomson Holidays tarafından geliştirilmiş (Aldrich, 2011). Yani aslında çok da yeni bir uygulama değil ancak teknolojinin ve internetin günlük hayatın vazgeçilmezleri olmasıyla birlikte dünya çapında ses getirmesi son birkaç yıla dayanıyor. Şahsen, bir alışverişsever olarak şu ana kadar pek çok alışverişimi Trendyol (burada), Markafoni (burada) ve Hepsiburada (burada) gibi web sitelerinden online olarak yaptım ve oldukça memnun kaldım. Yeni keşfim ise, yurt dışı online alışveriş siteleri. Bu tarz alışveriş sitelerinden alışveriş yapanları takip eder ve buldukları orijinal parçalara imrenirdim ama bir türlü deneme cesaretim olmamıştı. Sonuçta uzak mesafelerden geliyor; "kargom kaybolur mu, elime geçmesi çok uzun zaman alır mı, ekstra ücret ödemek zorunda kalır mıyım?" tarzında sorular vardı aklımda. Nihayet yılbaşı öncesi denemeye karar verip rengine bayıldığım bir kaban aldım. Kabanım iki hafta içerisinde sorunsuz ve üstelik kargo ücreti ödemeden elime geçti; harika! Ürün aynen web sitesinde gösterildiği gibiydi. Sonuç: %100 memnuniyet. Kabanımın yer aldığı kombini burada bulabilirsiniz :) 

Takip ettiğim blogger arkadaşların deneyimlerini de göz önüne alarak size önerebileceğim alışveriş siteleri: Romwe (burada), Choies (burada), Oasap (burada), Sammydress (burada) ve Chicwish (burada).


Hi, everybody there! Hope you're having a fantastic weekend. This post of mine is on a topic I've been thinking about writing for a long time. I'm positive that most of us are into shopping and spend some time on it. Besides, online shopping has been popular for  a few years; now, we have the opportunity of buying the items we want without rushing from one shop to another and putting too much effort into it. Being curious, I searched and found out that online shopping was first designed by Thomson Holidays in 1981 (Aldrich, 2011). This means that online shopping is hardly a brand new activity; though gaining demand thanks to developing technology. Personally, I have done plenty of online shopping on websites such as Trendyol (here), Markafoni (here) ve Hepsiburada (here). My new discovery is online shopping websites abroad. I used to follow people shopping on such websites and like the original items they had, but I didn't have the courage to try it having questions in mind. At last, I decided to give it a try by ordering a coat the colour of which was stunning. I received the coat in a fortnight and without any shipping; fabulous! The product was the same as it was shown on the website. You can see my outfit with the coat here :)

Keeping the experiences of my blogger friends in mind, here are some online shopping websites abroad  I can recommend for you:

Romwe (here), Choies (here), Oasap (here), Sammydress (here) ve Chicwish (here).Yurt dışı online alışveriş sitelerinin dönem dönem çeşitli indirim ve kampanyaları oluyor. Bu kampanyalardan dikkatimi çeken bir tanesi, bazı alışveriş sitelerinin ürünlerini takipçilerine deneme amaçlı hediye etmesi. Yurt dışı online sitelerinden alışverişe cesaret edemiyorsanız, ilk deneme için iyi bir fırsat. Böylece hem markanın ürün kalitesini hem de hizmet anlayışını deneyimlemiş olacaksınız. Tabii ki bunun için önce hediyeyi kazanan şanslı kişilerden biri olmanız gerek. Bana çıkmaz demeyin, şansınızı bir deneyin :) Daha önceden bu kampanya ile hediye verilmiş olan bazı ürünleri ve hediye kazananları aşağıda görebilirsiniz! 

From time to time, there are some discounts and campaigns on online shopping websites abroad. One of the outstanding ones among them is the free trial campaign. If you can't dare to shop on those kind of websites, it may be a good starting point. You can both experience the quality of the products and also the service. You must be one of the winners to do this, for sure. Don't think that you're unlucky, just give it a try :) Below, you can see some of the free trial items and the winners!


 

1. Daniela (burada/here) 2. Dreams of vanguard (burada/here)  3. Captaincharghley (burada/here)  4. Victoria Bianchi (burada/here)                   

"Çok konuştun Puhusever; nasıl kazanabiliriz peki bu ürünleri?" diye düşünüyor olabilirsiniz :) Öncelikle kampanyayı düzenleyen alışveriş sitesine emailiniz aracılığıyla üye olmanız ve küçük de olsa bir profil oluşturmanız gerekiyor. Merak etmeyin saniyelerinizi alacak :) Daha sonra ilgili sitenin "free trial" sayfasına giderek, yukarıdaki resimde olduğu gibi, beğendiğiniz ürünü seçip "free trial" veya "apply for free" kısmına tıklıyorsunuz. Bundan sonrası ise sitenin hediye verme politikasına göre değişiyor ama çoğunlukla Facebook sayfanızda bu kampanyayı paylaşmanız isteniyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, Facebook profilinizde paylaşımı yaparken "herkese açık" şeklinde yapmanız; aksi takdirde, ilgili site sizin Facebook arkadaşlarınızdan biri olmadığı için paylaşımınızı göremiyor ve siz de hediye kazanma şansınızı yitirmiş oluyorsunuz :( Eğer kazanan şanslı kişilerden biri iseniz, sitenin sorumlularından biri size email aracılığıyla ulaşıyor, beden ve iletişim bilgilerinizi istiyor. Sonra da başlıyorsunuz beklemeye :) Ürün elinize ulaştıktan sonra sizden ürünün yer aldığı birkaç fotoğraf çekmeniz ve sizinle iletişime geçen kişiye göndermeniz isteniyor. İşte bu kadar :)

"Enough talking, Puhusever; how can we win the items?" could be the sentence in your minds :) So here it comes... First, you must be a member of the shopping website organizing the campaign and create a profile for yourself (in a matter of seconds). Then, find the free trial page of the website and as shown above, choose the item you like, click on "free trial" or"apply for free". The rest is up to the policy of the website, but you'll be probably asked to share the campaign on your Facebook account. Keep in mind that you need to share it "publicly"; otherwise, they won't be able to see it on your page and you'll lose the chance of winning the present :( Should you be the winner, somebody responsible for the website will contact you and ask for your info. When you get the present, what you will do is to take some photos with the item and share it with the website. That's all :)


Yukarıda gördüğünüz spor ayakkabılar Farfetch (burada) adlı alışveriş sitesinden yılbaşı öncesinde kazandığım hediye! Hem yılbaşına hem de eşimin hem doğum gününe rastlaması sonucunda, benim için olmasa da eşim için çok güzel bir hediye oldu :) Geçen hafta ise, bu kez kendim için Choies adlı siteden bir hediye kazandım; geldiğinde hemen kombin yapıp paylaşacağım :)

Online alışveriş ve/ya free trial konusunda aklınıza takılan bir soru olursa yorum olarak yazabilirsiniz. Şimdiden bol şans :)

The sneakers above are from Farfetch (here) as a present, which have turned out to be perfect for my husband :) And... last week, I won a present from Choies-this time for myself :) I'll make an outfit post as soon as it arrives! 

You're welcome to ask anything about online shopping and/or free trials as a comment. Wish you good luck :)


Puhusever

Comments

  1. Nice post dear! Thank you for sharing this and thank you for your comment on my latest post :-)
    It would be great to hear what you think about my new post, because I am wearing a somehow crazy dress made out of balloons in it ;)
    Lots of love!

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

The HAPPY NEW post of the YEAR

Yaptım-yedim: M&M Cookies / Bonibonlu Amerikan Kurabiyesi

Ezgi's Baby Shower Party