Ezgi's Baby Shower Party

Ne zamandır baby shower partimle ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Bugün detayları belirlediğime ve Minik puhu uyuduğuna göre, en doğru zamandır!
Baby shower partisi birkaç saatlik bir organizasyon olsa da, planlamam ve planlarımı uygulamaya dökmem hamileliğimin birkaç ayını aldı desem doğru olur sanırım :) Peki nasıl başladı bu süreç? 

I've wanted to write about my baby shower party for such a long time and since my baby T. is asleep now, it's the right time to make a beginning! Although the party lasted a few hours, it took me months to organize the party and its details :) Let me tell you how this whole process of planning and organization started.Bebek beklediğimizi öğrendiğimiz ilk günlerden beri, doğumdan önce bir parti yapma isteğiyle yanıp tutuşuyordum! Öyle ki, en yakın arkadaşlarımdan biri olan Yeşim'le oturup incelemeler yapmaya başlamıştık. Ancak kısa süreli de olsa sağlığım ile ilgili yaşadığım problemler ve sonrasında iş hayatımın getirdiği yoğunluk da eklenince, "Acaba vaz mı geçsem?" diye düşünmeye başladım. Tam da bu noktada, eşim, bu partiyi yapmazsam gelecekte pişman olmamı istemediğini belirtti, hep destek, tam destek :) Annem de hep der ki, "Hayatta hiç 'keşke' deme, hep 'iyi ki' de!" Düşündüm, taşındım veee bir baby shower partisi yapmaya karar verdim :)

I had been craving for throwing a baby shower party since the first days of my pregnancy! My close friend Yeşim and I even started looking for ideas online but I had to stop and think for a while due to some health problems and my busy schedule at work. Just about to give up the idea of the party, I was encouraged by my husband not to leave it insisting that I would regret it if I didn't have a party. As my mother puts it, "Always say 'I'm happy I did it' instead of 'I wish I had done it'". So... I finally made up my mind for the party :)


Tabii ki iş, karar vermekle bitmiyor. Bu tarz organizasyonlar biz evlendiğimizden bu yana derya deniz olmuş, nereden başlayacaktım? Birkaç haftayı internette İzmir'deki organizasyon şirketlerini ve çalışmalarını inceleyerek geçirdim. Sonunda içimize sinen birkaç şirket bulduk ve ilk görüşmeye gittiğimiz şirket olan Şeker Bebekler'in fikirlerini ve çalışmalarını çok beğendik. Şirketin sahibi olan Deniz Hanım sağ olsun, baby shower partisi konusunda çok motive edici ve yenilikçi biriydi.

Making the decision was surely not enough and I had to take action. I spent some time doing research on the companies that would help me organize the party. The first one was Şeker Bebekler and the moment we met Mrs. Kalıpsız, the owner of the company, I fell in love with the innovative ideas and positive attitude of her to throw a baby shower party.


Partide tema olarak rengarenk kelebekler yer verme fikri çok hoşuma gitti ve partinin içeriği de bu doğrultuda gelişti: Parti masası, fotoğraf çerçevesi, baby shower oyunları ve mekan süslemesi. Partinin bir brunch şeklinde olmasına karar verdik. Mekan olarak ise, Park Yaşam Mavişehir'deki Selera Roof Cafe'yi tercih ettik. İyi ki de buraya karar vermişiz diyorum çünkü kahvaltı içeriğinden ve sunulan hizmetten oldukça memnun kaldık. Tarihi ise, okulda dönem sonuna, hamileliğimde ise son haftalara denk gelen 24 Ocak olarak belirledik. 

I opted for colorful butterflies as the theme of the party and all the things from the party table to the baby shower games were based on this theme. What I preferred to have was a saturday brunch at Selera Roof Cafe in Park Yaşam Mavişehir, which was a perfect choice. The date of the party was the 33rd week of my pregnancy and I didn't want to postpone it in case I had an early birth :)


Mekan / The venue: Selera Roof Cafe
Pekiiii, 24 Ocak'ta Ezgi'nin Baby Shower Partisi'nde neler oldu?

Now, let's see what happened at Ezgi's Baby Shower Party :)


1. Kıyafetim / My outfit

Hamile olunca şık kıyafet bulmak zormuş, anladım! Uzun bir arayıştan sonra hayalimdeki elbiseyi Forever New mağazasında buldum. Birkaç sezondur dantel detaylar çok ön planda ve ben, bu durumdan çoook mutluyum! Elbise hamile elbisesi olarak tasarlanmadığı için büyük beden alarak durumu kurtardım ;) Kış sezonundan aldığım için şu anda satışta değil ancak benzerlerini burada, burada ve burada bulabilirsiniz! Ayakkabı olarak ise, klasik siyah topukluları tercih ettim ama ilerleyen dakikalarda yorulunca siyah babete geçiş yaptım.

What I discovered was that it's a real hard job to find an elegant dress if you're pregnant! After a long search, I bumped into the dress of my dreams at Forever New. Laces have been in demand for a few seaons and that is a thing I'm very happy about! Since the dress was not designed for pregnant women, I bought it at a larger size. It is not available now in stores or online but you could find similar dresses here, here and here! I wore black pumps to match the dress but had to change them with flats later on. 


2. Mekan süsleme / Decorations

Masalarda içeriğini benim belirlediğim konuşma balonlarına ve kartlara yer verdik. Bu kartların mesleğimle, ilgi alanlarımla ve bebeklerle ilgili olmasına özen gösterdik.

We placed a variety of speech bubbles and flash cards that were related to my occupation, fields of interest and of course, babies.

Favorim :)
My favorite one :)

Çiçekler, kuşlar ve kelebekler her yerde...

Flowers, birds and butterflies all around...
Parti masasında kızımla benim isimlerimiz, canım arkadaşım Pınar'ın (@pinotasarim) partime özel hazırladığı badem şekeri şişeleri...

On the party table: the name of my baby girl and me, the bottles of candies specially designed for the party by my close friend Pınar (@pinotasarim)...


3. Misafirler / The guests

Partime davet ettiğim hemen hemen herkes bu özel günde yanımdaydılar. İşte biz bu kadar kalabalık ve renkliydik!

Nearly all the people invited showed up, which made my day :) Here is the crowd of people at the party!
Baby shower partimin asıl baş rol oyuncusu: Eşim :)
The real leading actor of my party: My husband :)

En özel anlarımızı unutlmaz kılan arkadaşımız, günün fotoğrafçısı: Hakan :)
Our friend and also the photographer of the party who made the moments unforgettable: Hakan :)En küçük misafirlerim :)
My youngest guests :)
Can kardeşlerimiz: İpek ve Oğuz (+Doruk:) )
Our sister and brother: İpek and Oğuz (+Doruk:) )
Hasta olmasına rağmen partime katılan can arkadaşım: Yeşim
My close friend who made a favor by joining however sick she was: Yeşim4. Baby shower partisi pastamız / The cake

5. Hediyeler / Gifts

Düşünceli ve zevkli arkadaşlarım işime çok yarayacak ve çok cici hediyeler getirmişlerdi :)


My friends, who are thoughtful and have impeccable tastes, brought me such cute gifts :)
6. Oyunlar / Games

Geldik partimin en eğlenceli kısmına :) O kadar eğlendik ki, hepimiz çok heyecanlı ve çocuklar gibi şendik :)Aman, kimse görmesin ;)
Make sure nobody's cheating ;)*Kelime oyunu: Herkes elindeki kartlarda yer alan harflerle başlayan bebek eşyaları yazdı. Kelimeleri benim daha önceden yazdığım eşyalarla birebir tutan kişi hediyeyi kazandı. Amaç, benimle aynı şekilde düşünebilmekti. 


*Tahmin etme oyunu: Dağıtılan kartlarda benim hamileliğime ve Minik puhuya dair sorular vardı. Örneğin, anne adayı ilk neye aşerdi? Minik puhu şimdi kaç kg? Bu soruların cevaplarını doğru şekilde yanıtlayan veya doğru cevaba en çok yaklaşan kişi kazandı.


*Tombala: Bildiğimiz klasik tombala şeklinde oynanan oyunda, keseden çektiğim kelimelerle çinko ve tombala yapanlar hediyeleri kaptı :)


*Eşya tanıma: İçerisinde çeşitli bebek eşyalarının olduğu bir kese elden ele dolaştı ve torbayı açmadan, herkes içindeki eşyaların ne olduğunu bulmaya çalıştı.


*İstediğin kadar kopar: Bir rulo tuvalet kağıdı elden ele dolaştı ve herkes ne yapacağını bilmeden istediği kadar parça kopardı. Sonra, tuvalet kağıdı rulosuyla karnımı sardım ve kaç parçayla sardığımı söyledim. Bu durumda en yakın sayıda parçayı rulodan koparan kişi kazandı.


Her oyunda inanılmaz güzel vakit geçirdim. Kazananlara, parti temasına uygun olarak küpe, oje, ev patiği, eldiven, şal gibi hediyeler verdim.*Vocabulary game: Everybody wrote the names of the objects related to babies beginning with the provided letters. The one who wrote the same words as me was the winner.


*Guessing game: On the cards given were the questions about my pregnancy and baby T. such as "What was the first food/drink that the mother craved for?" or "What is baby T.'s weight now?" The person giving the correct answers won the game.


*Bingo: A game very similar to the traditional 'Bingo' and the one having the bingo got the gift.


*Guessing the object: Everybody touched a bag full of baby stuff and they tried to guess them without looking inside.


*Take as many as you want: There was a roll of toilet paper and everyone took as many pieces as they wanted without knowing what to do with them. Later, I covered my belly with the pieces and told the number of pieces. The person who got the closest number of pieces to mine won the game.


I can say I had incredible fun throughout the games! The gifts for the winners consisted of earrings, nail polish, slippers, gloves and a scarf.Kazanmanın mutluluğu :) 
The joy of being the winner :)


Buraya kadar sabredip okuduğunuz için teşekkürler :) Umarım yazımdan keyif almışsınızdır!

Beni Instagram'da (@puhusever) ve Facebook'ta (Puhusever) takip etmeyi ve yorum bırakmayı unutmayın!

Thanks for being patient enough to read so far :)

Don't forget to follow me on Instagram (@puhusever) and on Facebook (Puhusever) and to leave comments!Puhusever

Comments

  1. Wow, your baby shower party must have been soooo amazing :) I only had a really really small one but in Germany we do not really do baby shower parties anyway, so that was ok. I was really happy to see you on my blog! I hope you and your baby are doing fine. How old is she now? Mine is 11 weeks :)
    xx
    Larissa

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

The HAPPY NEW post of the YEAR

Yaptım-yedim: M&M Cookies / Bonibonlu Amerikan Kurabiyesi

Sweet like cotton candy